Chcete hlasovat pro některý z návrhů?

Je nám líto, ale v třetím ročníku participativního rozpočtu ještě hlasovat není možné.

Od 3. září je zahájeno přijímání jednotlivých návrhů/projektů. Přijímání návrhů bude ukončeno 31. října letošního roku, následovat pak bude hodnocení projektů z hlediska jejich realizovatelnosti a hlasovat se bude na jaře příštího roku.

Online hlasovaní ve třetím ročníku participativního rozpočtu pro projekty/návrhy s hodnotou do 150 tisíc korun bude spuštěno 1. února 2019 a bude probíhat až do 28. února 2019. Ještě předtím však budeme na www.radniceprolidi.cz prezentovat návrhy, které projdou kontrolou realizovatelnosti a před zahájením online hlasování nebo v jeho průběhu obdrží mariánskohorští obyvatelé do svých poštovních schránek jako v předchozích dvou ročnících KATALOG PROJEKTŮ.

Fyzické hlasování bude probíhat v obřadní síni mariánskohorské radnice od 4. do 8. března 2019 v pracovních dnech vždy od 8 do 18. hodin a zúčastnit se ho budou moci všichni občané starší šestnácti let s trvalým pobytem na území našeho městského obvodu.

Základní pravidla fyzického hlasování jsou velmi jednoduchá: hlasující bude mít k dispozici pět kladných a jeden záporný bod, jednomu projektu (návrhu) bude možné přidělit pouze jeden bod. Pokud se někomu některý projekt z nějakého důvodu nebude líbit, bude mu moci dát záporný bod, který bude odečten u závěrečného sčítání hlasů. Zároveň platí, že hlasující nebude muset využít všech pět kladných bodů. Také záporný bod nemusíte využít. V hlasovací místnosti bude opět k dispozici proškolená komise, která vám se vším ráda poradí.

Projekty, které uspěly v prvních dvou ročnících participativního rozpočtu můžete nalézt zde.