Je rozhodnuto. Projekt má prvního vítěze

datum: 02. 03. 2020

Úderem půlnoci skončilo v sobotu 29. února 2020 internetové hlasování pro návrhy, jejichž hodnota nepřekročila 150 tisíc korun. Mariánskohorští obyvatelé tak rozhodli svým online hlasováním o prvním projektu, který se bude realizovat v rámci participativního rozpočtu našeho obvodu.

Vítězem hlasování se tak stal návrh Kurzů bojové sebeobrany pro veřejnost. Návrh s přehledem zvítězil počtem 2 151 hlasů, a to o více než tisíc hlasů za dalším projektem a potvrdil tak, že letošní novinka obyvatele našeho obvodu opravdu zaujala.

Projekt v předpokládané hodnotě 149.800, – Kč chce umožnit obyvatelům Mariánských Hor a Hulvák, absolvovat kurzy bojové sebeobrany, a to čtyřikrát do roka. Kurzy budou otevřeny pro širokou veřejnost a všechny věkové kategorie. Účastníci budou po celou dobu pod dohledem instruktorů. Zároveň budou účastníci proškoleni o zákonném použití prvků sebeobrany.

Do čtvrtého ročníku participativního rozpočtu, známého pod názvem Radnice pro lidi – lidé pro obvod zaslali obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák celkem 21 realizovatelných námětů. To nejdůležitější ale bude probíhat právě teď. Ve fyzickém hlasování, které bude spuštěno v pondělí 2. března v 8 hodin ráno, se po odečtení ceny vítězného projektu z online hlasování bude rozdělovat zbývajících 1 350 200 korun. Fyzické hlasování bude probíhat v pracovních dnech až do 6. března vždy od 8 do 18 hodin v obřadní síni mariánskohorské radnice, a proto neváhejte a přijďte podpořit své favorizované projekty.

Abychom lidem hlasování co nejvíce přiblížili, nově jsme pro letošní rok přidali několik hlasovacích míst i mimo radnici, kam naši spolupracovníci přinesou přenosnou hlasovací schránku. Jedná se o domy s pečovatelskou službou a příspěvkové organizace našeho obvodu, kde můžou hlasovat buď obyvatelé DPS, nebo rodiče dětí z Mariánských Hor a Hulvák navštěvujících naše školská zařízení.

Rozpis pro přenosnou hlasovací schránku je následující:

Mateřská škola Zelená – úterý 3. 3. od 7 do 8 hodin Mateřská škola U Dvoru – středa 4. 3. od 7 do 8 hodin Mateřská škola Gen. Janka – čtvrtek 5. 3. od 7 do 8 hodin Základní škola Gen. Janka – pátek 6. 3. od 7 do 8 hodin DPS Šimáčkova – úterý 3. 3. od 10 do 11 hodin a čtvrtek 5. 3. od 14 do 15 hodin DPS Novoveská – středa 4. 3. od 14 do 15 hodin a pátek 6. 3. od 10 do 11 hodin