Lanovka a Městské trampolíny v Dolině na Fifejdách

datum: 30. 08. 2019

Z nově otevřené lanovky a trampolín se mohou těšit hlavně dětští obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák. Zařízení pro děti a mládež vznikla jako jedny z vítězných projektů participativního rozpočtu Radnice pro lidi. Zástupci obvodu spolu s navrhovateli je slavnostně otevřeli přestřihnutím pás­ky.

Hezké počasí umožnilo dokončovací práce hned na několika vítězných projektech ze třetího ročníku Radnice pro lidi. Kousek od dvacetimetrové lanovky se dokončily také „městské trampolíny“. Projekt „Lanovky v Dolině“ se letos díky hlasování lidí umístil na třetím místě ze šesti vítězných projektů. Její postavení vyšlo městský obvod Mariánské Hory a Hulváky na téměř 230 tisíc korun. Městské trampolíny skončily v hlasování na pátém místě a náklady na jejich pořízení byly necelých 200 tisíc korun. „Věříme, že další dokončené projekty budou pro obyvatele inspirací, aby se také zúčastnili se svými nápady dalšího ročníku participativního rozpočtu, který se chystáme spustit v září,“ uvedla místostarostka Jana Pagáčová, která se slavnostního zahájení provozu zúčastnila.

Oba projekty vyšly z nápadů mladé rodiny s dětmi a autorem každého z těchto dvou prvků je jeden z manželů. „Nápad na lanovku a trampolíny v Dolině, stejně jako jiné projekty, které jsme s manželkou navrhovali, vyšel z toho, že máme dvě malé děti a objíždíme s nimi různá hřiště nejen v Ostravě. Podobná zařízení se dceři všude líbila a je o ně zájem, proto nás napadlo, že by bylo fajn mít něco také v Dolině, a vzali jsme si tyto projekty za své. Spoluobčané nám v předchozích ročnících participativního rozpočtu odhlasovali k realizaci už čtyři projekty, což nás velmi těší, a moc jim za to děkujeme. Už máme vymyšlené další nápady, které letos předložíme,“ řekl navrhovatel lanovky Karel Synek.