Lidé svými nápady mohou změnit svůj obvod

datum: 16. 09. 2019

Lidé svými nápady mohou změnit obvod

Realizace projektů z třetího ročníku participativního rozpočtu pod názvem Radnice pro lidi, lidé pro obvod je v plném proudu a obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák už mohou začít podávat návrhy do toho čtvrtého. Pokud máte nápad, jak zlepšit veřejný prostor kdekoliv na území obvodu, zapojte se, vyzývá vedení radnice. V září vyhlásilo vedení radnice Mariánských Hor a Hulvák již čtvrtý ročník participativního rozpočtu. Stejně jako v předchozích letech, i letos mohou občané rozhodnout o tom, jak se použije 1.500.000 korun z rozpočtu obvodu. „Participativní rozpočet se pomalu stává součástí života Mariánských Hor a Hulvák. Jeho smyslem je vtáhnout obyvatele do plánování budoucnosti místa, kde žijí. Od obyvatel máme zpětnou vazbu, že o tento způsob spolupráce zájem mají. Výhodou participativního rozpočtu je také to, že obyvatelé pak mají větší přehled o vynakládaných prostředcích,“ vysvětlil starosta Patrik Hujdus.

Od dubnového hlasování v předchozím ročníku mohli obyvatelé obvodu nad svými nápady přemýšlet. Teď mají do konce října čas na jejich podání. Mezi základní podmínky patří, že projekty mohou podávat občané od 16 let, kteří v našem obvodu bydlí, pracují, podnikají, nebo zde chodí do školy. Maximální hodnota jednoho navrženého projektu nesmí přesáhnout 500 tisíc korun. Navrhnout je možné téměř cokoli od různých kulturních a sportovních akcí, přes soutěže, preventivní projekty, až po investiční akce.

„Návrhy mohou mířit na opravy částí chodníků, do vybudování sportovišť, umístění laviček a košů na místa, kde chybí, je možné navrhnout vysazení stromu, výuku tance nebo třeba hudební festival,“ doplnil Patrik Hujdus.

Nechejte se inspirovat vítěznými projekty z minula. Do závěrečného hlasování postoupilo, po posouzení jejich proveditelnosti, celkem 22 projektů. Z internetového hlasování, které předcházelo hlasování fyzickému, a byly do něj zařazeny všechny projekty, jejichž hodnota nepřekročila částku 150 tisíc korun vyšel jako jasný favorit projekt „Oslava 100 let fotbalu na TJ Slovan v rámci Mezinárodního turnaje fotbalových školiček MHaH Slovancup 2019“. Ve fyzickém hlasování, které probíhalo v dubnu v obřadní síni mariánskohorské radnice pak získalo největší přízeň veřejnosti celkem 6 nápadů. Díky participativnímu rozpočtu jsou tak v obvodu nové trampolíny a lanovka pro děti, pítka pro ptáky a malé živočichy a další nápady čekají na své dokončení.

Formulář pro podání návrhu je ke stažení ZDE.

Nevíte si s něčím rady?

Neváhejte a dostavte se na mariánskohorskou radnici nebo kontaktujte projektový tým na telefonním čísle 599 459 211 nebo e-mailem na info@radniceprolidi.cz