Mobiliář v Hulvákách je téměř hotov!

datum: 22. 09. 2017

Projekt s názvem Mobiliář Hulváky umístěný do prostoru dvora mezi ulicemi Lázeňskou a Žákovskou je od konce září prakticky hotový. V současné chvíli čekají dělníci už jen na příznivé počasí, aby mohli dokončit terénní úpravy okolí a vysít trávu.

Uvnitř dvora se objevila tři nová posezení, dvě dokonce s ohništěm, a tři samostatně stojící lavičky. Nově vybudováno bylo dětské hřiště, kde se děti mohou vyřádit na šplhací soustavě, věžové soustavě se skluzavkou a určitě ocení i řetězovou dvouhoupačku. Připraveno je také dětské pískoviště. Na začátku října bude také do prostoru dvora namontována dohledová bezpečnostní kamera společnosti OVAnet, která bude napojena na pult centrální ochrany městské policie. Kamera zvýší bezpečnost na hřišti a sníží riziko krádeže nebo poničení nově instalovaných prvků.

Na žádost občanů nechalo vedení mariánskohorské radnice v prostoru vybudovat také kopec pro bobování. Navezením hlíny vznikl nevelký kopec, který bude v létě pokrytý trávou a v zimě, pokud bude sníh, bude dětem sloužit k tomu, aby si užívaly zábavu na sněhu.