Prodlužujeme termín pro podávání návrhů

datum: 04. 11. 2019

Měsíc navíc mají obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák na podání svých námětů, čím vylepšit okolí svých domovů. Radnice prodloužila termín pro podávání návrhů do participativního rozpočtu, tak aby navrhovatelé měli více času na propracování svých projektů.

Termín, dokdy mohou obyvatelé své návrhy podávat, byl z konce října posunut na 30. listopad. „Chceme především, aby byl i aktuální ročník participativního rozpočtu naplno využitý pro smysluplný rozvoj našeho obvodu, a proto jsme prodloužili termín pro odevzdání projektů,“ říká starosta Patrik Hujdus. „Máte-li otázky, potřebujete poradit nebo si jen třeba nejste jisti při přípravě rozpočtu, obraťte se na nás. Jsme tu pro vás,“ doplnil starosta.

Formulář a další informace jsou na webu www.radniceprolidi.cz. nebo vám je rádi poskytneme už vytištěné na mariánskohorské radnici v kanceláři číslo 17, Přemyslovců 63. Zde se také můžete o svém nápadu poradit s administrátory projektu, případně je kontaktovat na telefonním čísle 599 459 211 nebo e-mailu info@radniceprolidi.cz. Projekty je možné podávat do 30. listopadu.

A co jsme v poslední době dokončili z vašich loňských projektů?

V rámci návrhu „Krásné stromy do Mariánských Hor“ bylo na území obvodu vysazeno 22 jehličnanů. Pro tyto účely byly vybrány druhy vhodné do městského prostředí, a to borovice černá, jedle kavkazská a jedle ojíněná.

Všechny stromy byly ošetřeny ochranným nátěrem proti okusu zvěře. Zajímavé je, že barva je určena i k zabránění případným krádežím stromků. Sprejová barva odpuzuje zvířata a při vyšších teplotách, například při přenesení do bytu, začne vydávat nesnesitelný zápach. Pro zvýšení efektu dojde na podzim ještě k zopakování tohoto postřiku.

Stromy byly vysazeny v lokalitách Zelená u hřiště, Mojmírovců u hřiště a obytných domů, Fr. Šrámka v obytném dvoře, v parčíku na Prostorné ulici, v pásech zeleně v bývalé Horní kolonii podél Slévárenské ulice, u bytových domu na ulici Oblé a v parčíku na Hozově ulici před farou – zde je strom vysazen na místě uschlé jedle z loňského roku. Odborná firma, která stromky vysadila, o ně bude zároveň pečovat.

Díky všem, kteří pro projekt hlasovali v participativním rozpočtu!!