Ozdobná kašna před kostelem v Mariánských Horách

Aktuální stav projektu – ZREALIZOVÁNO!

V posledním květnovém týdnu roku 2017 odvezli pracovníci s těžkou technikou z kašny na Stojanově náměstí kámen, ze kterého tryskala voda. Okrasný kámen byl přemístěn ke vchodu na psí louku u Základní školy Gen. Janka 1208 (psí louka projde velkou změnou díky úspěšnému projektu v participativním rozpočtu roku 2018). Konkrétně se jedná o vchod ze strany od pobočky Knihovny města Ostravy v ulici J. Trnky.

Díky technologické náročnosti a delšímu času projektování opravy podzemní části kašny začala realizace opravy až v jarních měsících roku 2018. Podzemní těleso prošlo kompletní rekonstrukcí a nyní obsahuje samočinná čidla na dopouštění vody do oběhu, hrubou a jemnou filtraci a automatický dávkovač přípravků zajišťujících dobrou kvalitu vody. V samém tělese kašny byly opraveny rozvody vody a poté byla nainstalována nová rotační tryska, která vytváří z vody přibližně metr vysoký obrazec.

Do samotné kašny byla zabudována také tři LED světla se soumrakovým spínačem. Tryska kašny je v provozu každý den od 8:30 do 22:00 hodin. Před zimními měsíci dojde k demontování trysky a čerpadla, s ohledem na možné mrazy a riziko zničení těchto částí kašny.

Popis podaného návrhu

Současný stav:

Před kostelem na Stojanově náměstí se nachází fontána v neutěšeném stavu. Tvoří ji betonový kruh s kamenem, ze kterého vyčnívá přibližně 20 cm dlouhá trubka, ze které někdy tryská voda. Současný stav je nevzhledný a kašna je nedůstojná prostředí, ve kterém se nachází.

Cíl projektu:

Vznik esteticky zajímavého místa pro posezení s rodinou, relaxaci a zvelebení prostoru před kostelem, protože se zde odehrává řada akcí městského obvodu. Projekt zahrnuje pořízení a instalaci ozdobné kašny s uzavřeným oběhem vody, odpadá tedy nutnost napojení na vodovodní síť. Výhledově je uvažováno o osázení okolí kašny květinami.

Místo realizace:

Pozemek parcelní číslo 151/2 v katastrálním území Mariánské Hory, obec Ostrava, před kostelem na Stojanově náměstí v místě současné fontány.

Předpokládané náklady: 89.000 KčHlasů online: 290
« Předchozí projektNásledující projekt »