Pojďme si hrát na pohádku

Realizace devíti edukačních interaktivních pořadů pro všechny děti z mateřských škol v Mariánských Horách a Hulvákách, ve kterých se děti atraktivní formou hry na pohádku, na divadlo, pod vedením profesionální loutkoherečky DLO Ostrava seznámí s loutkami dovědí se něco o druzích loutek, jak si loutku doma vyrobit, zazpívají si, a zahrají si dvě pohádky. Pořad v dětech rozvíjí hravost, kreativitu a fantazii, spolu s rozvojem motorických dovedností, vnímáním prostoru apod. Za aktivní přístup jsou děti odměněny.

Současný stav

Současnost nabízí možnost návštěv divadelních představení pro děti s rodiči, nebo organizovaných vedením MŠ. Občasné nabídky po školkách „kočujících divadel“ mnohdy negarantují požadovanou úroveň. Současně jsou v divadle děti vzhledem k systému postaveny pouze do pozice pasivního diváka.

Cíl projektu

Organizace návštěvy divadla pro děti MŠ přináší řadu problémů, jejichž řešení odpadne, když divadlo přijede za dětmi do MŠ. Projekt navíc předpokládá jednotlivé realizace pro skupiny 30 až 40 dětí, aby umožnil podmínky pro aktivní účast všech dětí a naplnění cílů projektu, které je současně garantováno zapojením stále aktivní profesionální loutkoherečky. Přínosem je rovněž interakce a aktivní zapojení dětí během realizace pořadu.

Místo realizace

Herny a podobné vhodné prostory mateřských škol v obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

Předpokládané náklady: 31.500 KčHlasů online: 79
« Předchozí projektNásledující projekt »