Revitalizace přední části pozemku u MŠ Gen. Janka a environmentální výuka v MŠ Gen. Janka

Celková revitalizace přední části pozemku u Mateřské školy Ostrava – Mariánské Hory, Gen. Janka 1236/1, příspěvková organizace. Revitalizace spočívá v odstranění nevzhledných keřů, srovnání pozemku do roviny, vysazení několika kvetoucích keřů, umístění ptačích budek, domečků pro hmyz, úprava prostoru pro popelnice – vydláždění a vysazení řady meruzalek/jiných listnatých keřů zakrývajících popelnice. Součástí návrhu je také instalace dvou uzamykatelných boxů pro kočárky a nákup motýlích sad pro děti. Každá sada obsahuje larvy motýlů, síťky, krmivo a další potřeby pro chov motýlů. V rámci environmentální výchovy si děti budou moci každý sám vychovat svého motýla. Všechny motýly pak děti vypustí před školkou (s možností zapojení rodičů). Motýli se následně do lokality každoročně vrátí.

Současný stav

V současné době se u vchodu do MŠ Gen. Janka nachází 4 nevzhledné jehličnaté keře a další náletové dřeviny, nesrovnaný pozemek s rostoucí trávou, bez květin, s jednou barevnou ptačí budkou. Prostor nepůsobí pro mateřskou školu příliš reprezentativně. Zároveň si v MŠ nemají rodiče kde bezpečně odložit kočárek, pokud jdou do MŠ s mladším sourozencem školkového dítěte. Své kočárky nechávají pod schody do prvního patra školky, kde zcizení kočárku je otázkou několika málo vteřin.

Cíl projektu

Reprezentativní prostor před školkou zatraktivní celou lokalitu, srovnání terénu a odstranění keřů umožní výsadbu květin a kvetoucích keřů, instalaci hmyzích domků a ptačích krmítek. Nákup motýlích sad společně s ptačími krmítky povede děti k environmentálnímu uvažování. Instalace uzamykatelných boxů pro kočárky zbaví rodiče strachu z odložení kočárku pod schody u dveří do MŠ, když musí pro dítě do třídy do patra.

Místo realizace

Prostor před budovou MŠ Gen. Janka.

Předpokládané náklady: 242.000 KčHlasů online: 0
« Předchozí projektNásledující projekt »