Vraťme raketu do parku

Parku mezi ulicemi 1. máje, Zelenou a Výstavní se říká „park U rakety“. V minulosti zde totiž byla kovová dětská prolézačka ve tvaru tohoto létajícího stroje. Pojďme ho do parku vrátit.

Současný stav

Pamětníci si jistě pamatují, proč se parku mezi ulicemi 1. máje, Zelenou a Výstavní říká „U rakety“. Pojmenování nese podle kosmického létajícího stroje, který byl jako dětská prolézačka umístěn v jedné části parku. Současní tátové od rodin si do parku na velkou kovovou raketu chodili hrát a užívat si chvíle volna. Raketa v parku není už mnoho let a to je škoda. Pojďme ji do parku vrátit.

Cíl projektu

Cílem projektu je vrátit do parku atrakci, která se za dobu své existence stala symbolem této části našeho městského obvodu. Původní umístění rakety s ohledem na současné využití parku již není úplně vhodné, rádi bychom proto novou raketu umístili do kruhového prostoru, který v současné době zarůstá náletovými dřevinami a není nijak využitý. Raketa by byla v podobě dětského herního prvku, který by mohly využívat děti různých věkových kategorií. Jednalo by se o herní sestavu s mnoha možnostmi využití. Součástí realizace by bylo také zkulturnění a regenerace nejbližšího okolního prostoru.

Místo realizace

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky, park U rakety

Foto: Ilustrační ukázka, takto například vypadá herní sestava v Praze 8. Podoba naší rakety ale může být i jiná.

Předpokládané náklady: 450.000 KčHlasů online: 0
« Předchozí projektNásledující projekt »