Hřiště

Aktuální stav projektu

Na konci listopadu byla realizace projektu dokončena. Hřiště se dočkalo nového asfaltového povrchu, vymýceny byly také pařezy a náletové dřeviny. Z prostoru zmizel plechový plot, který vystřídala síť s antivandal úpravou, která zaručí, že balóny se jen tak nezatoulají na cestu. Opravena byla také zídka kolem chodníku a návštěvníci mohou pro odpočinek využít i nové posezení.

V polovině července začala realizace projektu. Už teď je pryč nevzhledná boční kovová síť, chystá se vytrhání pařezů, odstranění náletových dřevin. Dojde také na úpravu asfaltové plochy a hlavně zmizí plechový plot, za kterým se dosud scházela podivná individua.

Popis podaného návrhu

Současný stav:

Prostor je dlouhodobě zanedbaný a nevyužívaný. Součástí pozemku je asfaltové hřiště se zničeným povrchem. Půda je nerovná, zarostlá plevelem a keři a obsahuje zbytky železných konstrukcí. Kvůli oplocení není vidět od cesty dovnitř, ale jelikož plot místy chybí, srocují se zde bezdomovci.

Cíl projektu:

Dlouho nevyužívaný prostor se probudí k životu a bude k dispozici SOŠ waldorfské, a také široké veřejnosti. Lidé z obvodu získají téměř 1.500 m² zelené plochy, kterou lze využít k rekreaci, ale také k pořádání volnočasových aktivit a společenských událostí. SOŠ waldorfská zde může mít hodiny tělesné výchovy a interaktivní výuku.

Místo realizace:

Klicperova 504 (parcelní číslo 152/3), 709 00 Ostrava – Mariánské Hory.

Předpokládané náklady: 500.000 KčHlasů online: 0
« Předchozí projektNásledující projekt »