Mezinárodní turnaj fotbalových školiček

V neděli 20. května 2018 se za krásného slunečného počasí uskutečnil v areálu TJ Slovan Ostrava v Hulvákách již druhý ročník SLOVAN CUP – Mezinárodního turnaje fotbalových školiček. Turnaj je určen pro hráče do 7 let věku, protože pro tuto věkovou kategorii mnoho turnajů nebývá. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů: TJ Slovan Ostrava, FC Baník Ostrava, FC Odra Petřkovice, FC Vigantice, FK Bospor Bohumín, VFA Zašová, LKS Tworków, FC Libhošť (náhradník za MŠK Martin), Fotbal Studénka, FK Baník Albrechtice, FK Nový Jičín a FK Fotbal Třinec.

Na organizačně výborně zvládnutém turnaji, jehož slavnostního výkopu se ujala starostka městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, čekaly na návštěvníky nejen z řad rodinných příslušníků a trenérů také různé atrakce, např. skákací hrad, kop na branku s plachtou s výřezy, fotokoutek, koncert kapely a v neposlední řadě také výborné občerstvení. Součástí turnaje byla také ukázka tréninkové jednotky v podání trenéra FC Baník Ostrava za využití hráčů domácího oddílu TJ Slovan Ostrava.

Celým dnem prováděl návštěvníky ředitel turnaje Jan Nevola, kterému patří velký dík za zvládnutí celé akce.

Byť na tomto turnaji nejde až tolik o vítězství, sluší se zmínit alespoň první tři nejúspěšnější družstva. Třetí místo obsadili žáčci polského LKS Tworków, druhé místo největší překvapení turnaje, tým FC Libhošť a celkovým vítězem se stali mladí hráči FC Baník Ostrava. Nutno podotknout, že vítězství žáčků nejslavnějšího klubu z našeho kraje bylo opravdu zasloužené a byla vidět profesionální práce s mládeží v tomto klubu.

Popis projektu před hlasováním

Druhý ročník celodenního fotbalového turnaje s účastí klubů z České republiky, ale i zahraničí, který si slibuje vzbuzení a prohloubení zájmu dětí o sport, zejména pak fotbal.

Současný stav:

V loňském roce se uskutečnil první ročník mezinárodního fotbalového turnaje týmů z fotbalových školiček pod názvem 1. SLOVAN CUP. S ohledem na velmi příznivý ohlas této akce, která vzbudila nebývalý zájem o sport (fotbal) v našem obvodě, plánují organizátoři stejnou akci uspořádat také letos.

Cíl projektu:

Turnaj má ambice stát se prestižní akcí pro mládežnické kluby s dětmi pod sedm let, jelikož podobných akcí je velmi málo. Cílem akce je rovněž přivést děti od počítačů a mobilů ke sportu a ukázat jim, že jim za domem mohou hrát prestižní kluby, se kterými se mohou setkat. Jedná se také o společenskou akci, která pomůže medializaci dětského sportu a městského obvodu.

Místo realizace:

Hřiště a prostory TJ Slovan Ostrava v ulici Žákovské.

Předpokládané náklady: 90.000 KčHlasů online: 762
« Předchozí projektNásledující projekt »