Cvičení pro rodiče s malými dětmi

Od 23. května začne realizace tohoto vítězného návrhu z letošního ročníku participativního rozpočtu. Cvičení bude probíhat každou středu od 23. května do 27. června a následně od 5. září přibližně do 12. prosince. Cvičení je určeno pro obyvatele Mariánských Hor a Hulvák.

Protože se jedná o vítězný návrh participativního rozpočtu, budou jednotlivé lekce včetně zapůjčení cvičebních pomůcek zcela zdarma.

Proč cvičit již s malými dětmi? Cvičením s malými dětmi dochází k posilování smyslu pro prostor, rovnováhy, koordinaci, rozvíjíte kapacitu kardiovaskulárního systému a plic, pomůžete zlepšit jeho myšlení, odvahu, pohybové a emoční schopnosti a hlavně, hlavně budete aktivně trávit společný čas.

Cvičení bude probíhat ve Studiu FIT & FUN Ostrava, které naleznete na adrese Tovární 486/7, Ostrava – Mariánské Hory (za prodejnou MADEJA SPORT poblíž mariánskohorského náměstí). Toto místo má hned několik výhod, a to například parkování ve dvoře zdarma, dětský koutek, recepci, kde si můžete dát dobrou kávu nebo se občerstvit něčím jiným.

Cvičení bude probíhat ve 30 – 45 minutových lekcích, rozdělených dle věku vašich dětí takto:

9:00 – 9:30 hodin Kojenci I (od narození po schopnost lezení) – skupina Broučci

9:40 – 10:10 hodin Kojenci II (od lezení do samostatné chůze) – skupina Kuřátka

10:20 – 11:05 hodin Batolata I (od chůze do 2 let věku) – skupina Veverky

11:15 – 12:00 hodin Batolata II (2–4 roky) – skupina Opičky

Přihlašování na jednotlivé lekce (závazné rezervace) bude probíhat přes rezervační portál Studia FIT & FUN Ostrava na webové adrese http://rezervace.fitfun.cz. Pro možnost přihlašovat se je nutné se nejprve zaregistrovat. Registrace vám nezabere ani 5 minut, je to opravdu jednoduché.

Lektorkou všech skupin bude p. Kateřina Vítečková, původním povoláním dětská sestra a porodní asistentka, která již více než 20 let vede plavání s kojenci, jejichž součástí jsou také různá cvičení rodičů s dětmi. Paní Vítečková je také úspěšnou trenérkou tanečního klubu Katlen Ostrava, kde vychovala již několik mistrů světa i Evropy. V současné době vede také první ostravský oddíl v synchronizovaném plavání a její svěřenci pravidelně dosahují medailových výsledků.

Pravidla účasti na cvičení

*Přihlášení na lekci je chápáno jako závazné. Samozřejmě chápeme, že malé děti mohou onemocnět přes noc, proto omluvenou neúčast nebudeme nijak postihovat.

*Protože ale chceme mít hodiny zaplněné, pokud opakovaně bez omluvy nedorazíte na lekci, na další lekce již nebudete přihlášeni.

*Na lekce nebudou přijaty děti s rodiči, kteří vykazují evidentní známky nemoci (teplota, rýma, různé vyrážky aj.) Cílem cvičení je, aby se děti pohybově rozvíjely a navazovaly hlubší vztah k rodičům, ne, aby odcházely domů s rýmou nebo jinou nemocí.

*Na všech druzích lekcí je nutná přítomnost rodičů nebo jiné dospělé osoby.

*Žádáme vás, aby děti chodily na cvičení v čistém, pohodlném oblečení jako jsou tepláky, kraťasy, legíny, nevhodné jsou riflové kalhoty apod. U chodících dětí je vhodná také „protiskluzová úprava nožiček“, aby nedošlo k úrazu.

*Žádáme vás o dodržování pravidel cvičení, která budou sdělena lektorkou. Při opakovaném nedodržování těchto pravidel můžete být z dalších lekcí vyloučeni.

*Žádáme vás o dodržování hygienických pravidel a udržování pořádku v celém areálu Studia FIT & FUN Ostrava.

*V prostorách, kde bude probíhat cvičení (malý, velký sál) je zakázáno konzumovat nápoje i potraviny. K občerstvení slouží prostor s posezením kolem recepce.

*Studio bude otevřeno vždy minimálně 15 minut před cvičením.

*Žádáme vás o dochvilnost, ať nerušíte ostatní děti při již probíhajícím cvičení.

Popis projektu pro hlasování

Realizace kurzů cvičení pro rodiče s malými dětmi, které povedou k všestrannému rozvoji dětí a upevnění vztahu rodič-dítě.

Současný stav:

V městském obvodu se momentálně nenachází žádné typické rodinné nebo mateřské centrum, kam by mohli rodiče docházet za podobnými druhy cvičení, a musí tedy dojíždět jinam, což jim kromě nákladů na jednotlivé lekce přináší také náklady na dopravu a zbytečně ztracený čas dojížděním.

Cíl projektu:

Realizace kurzů cvičení pro rodiče s malými dětmi. Kurzy budou probíhat jednou týdně s tímto rozdělením: od miminek do samostatného lezení, od lezení do počátků chůze, od počátků chůze do jisté chůze a od jisté chůze do 2–3 let. Délka lekce od 30 do 45 minut podle kategorie. Počet míst na jednom kurzu bude omezen na přibližně 10 dětí. Lekce budou poskytovány zdarma.

Místo realizace:

Studio FIT&FUN, Tovární 486/7, Ostrava – Mariánské Hory.

Zdroj obrázků: www.mapy.cz, www.cviko.cz, www.kudyznudy.cz

Předpokládané náklady: 105.000 KčHlasů online: 375
« Předchozí projektNásledující projekt »