Bezpečnostní tlačítka pro osaměle žijící seniory

Další z letošních vítězných projektů (absolutní vítěz fyzického hlasování) se začal postupně realizovat. Instalace prvních bezpečnostních tlačítek, hrazených z finančních prostředků vyčleněných na letošní ročník participativního rozpočtu, začala koncem července. O čem vlastně bezpečnostní tlačítka jsou?

Podstatou projektu je instalace takzvaného nouzového (bezpečnostního) tlačítka v bytech seniorů a handicapovaných osob žijících osaměle. Zařízení se skládá ze skříňky pro příjem signálu a dvou tlačítek. Jedno z nich strážníci městské policie většinou dávají ke vstupním dveřím, druhé má senior nebo handicapovaný člověk u sebe – na ruce nebo na krku. Zmáčknutím si přivolá pomoc při zdravotních problémech. Lze jej použít i tehdy, když se do bytu pokouší dostat podezřelá osoba. Aktivace je zaznamenána na pracovišti městské policie pro příjem tísňových volání. Operátor pak na místo ihned vysílá nejbližší hlídku městské policie, popřípadě další složku integrovaného záchranného systému.

Popis projektu před hlasováním

Současný stav:

Přibývá seniorů žijících osaměle. Stávají se snadným cílem zlodějů, kteří se jim snaží pod různými záminkami dostat do bytů nebo domů. Dalším problémem může být náhlá zdravotní indispozice, která seniorovi nebo handicapovanému znemožní přivolat si pomoc.

Cíl projektu:

Ve spolupráci s Městskou policií Ostrava je zpracován projekt zaměřený do oblasti prevence u seniorů a osob tělesně či jinak zdravotně postižených. V rámci projektu se počítá s nákupem deseti bezpečnostních tlačítek, která jsou napojena na tísňovou linku. Tlačítka jsou zdarma, senior si koupí SIM kartu a hradí její provoz, který činí 200 korun ročně.

Místo realizace:

Byty a domy osaměle žijících občanů starších 60 let nebo handicapovaných osob z Mariánských Hor a Hulvák.

Předpokládané náklady: 55.000 KčHlasů online: 107
« Předchozí projektNásledující projekt »